OTO EKSPERTİZ UYGULAMA AŞAMALARI

Mesafeler Artık Beğendiğiniz Araca Sahip Olmanıza Engel Değil Yeni Hizmet: Online Auto Check-Up

Mesafeler Artık Beğendiğiniz Araca Sahip Olmanıza Engel Değil Yeni Hizmet: Online Auto Check-Up

İstediğiniz arabayı yaşadığınız şehirde bulamayabilirsiniz.İzmir'den beğendiğiniz aracın, siz gelmeden ekspertiz raporunu tarafsız olarak hazırlayıp size iletiyoruz.Bu hizmetimizde siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamanın yanı sıra zaman kaybı ve hayal kırıklığı yaşamanızın da önüne geçmiş oluyoruz.0232 282 0 842 No'lu telefondan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Banka Hesap Numaramıza ödeme yapmanızın ardından randevu aldığınız zamanda ekspertizini yaptıracağınız aracı firmamıza yönlendiriyorsunuz.Biz ekspertiz raporunu hazırlayıp tarafınıza e-Mail yada Whatsapp yolu ile size iletiyoruz. Banka Hesap IBAN: TR130006200136600006694029 HA.... ÜR.... T.GARANTİ BANKASI

Motor Performans Test

Motor Performans Test

Motorun hp ve tork gücü dinamo metre ile ölçülür ve kayıp gücü tespit edilir. Test esnasında egzoz salınımı kontrol edilir. Motorun çalışmasındaki mekanik arızalar tespit edilir. Motordaki yağ kaçakları tespit edilir. Motorun yıpranması tespit edilir. Otomatik vites araçların, vites geçiş sarsıntıları tespit edilir.

Kaporta Boya Test

Kaporta Boya Test

Aracın kaporta ve sac aksamı kontrol edilir. Boya micronmetre cihazları ve gözle ölçülür. Kaporta onarım ve parça değişimleri tespit edilir. Şasi, podye, direk ve panel ve tabanda oluşan hasarlar tespit edilir.

Yürüyen Test

Yürüyen Test

Yanal kayma testi yapılır. Yanal kayma testi ile rotil ve rot başı boşluğu ölçülür. Tekerlekteki sapma tespiti yapılır. Ön, arka ve el freni testi yapılır. Sağ, sol tekerleklerin sapma oranına bakılır ve tutuş kuvvetleri ölçülür. Amortisör testi yapılır. Amortisörlerin iç yağ basıncı ve verimlilikleri ölçülür. Sağ sol sapma oranlarına bakılır.

Elektronik Test

Elektronik Test

Elektronik testte aracın hafızasına bağlanılarak, kayıtlı arızalar tespit edilir. Bunlar motor, şanzuman, ABS, airbag ve klima arızalarıdır.

Araç Alt Kontrol

Araç Alt Kontrol

Aracın alt kontrolünde, alttan almış olduğu darbe ve yağ kaçakları tespit edilir. Direksiyon aks körükleri kontrol edilir. Şasi kontrolü yapılır. Rotil ve rot başı körükleri kontrol edilir. Aracın altındaki çürüme ve eskime de kontrol edilir.

Oto Ekspertiz Raporu

Oto Ekspertiz Raporu

Aracın bütün test ve kontrol işlemleri yapıldıktan sonra, elde edilen bütün sonuçlar "Oto Ekspertiz Raporu" halinde müşteriye teslim edilir.